„Czad i ogień. Obudź czujność”

„Czad i ogień. Obudź czujność” to tytuł prelekcji, którą dla uczniów i nauczycieli naszej szkoły 4.04.2017 r. wygłosił st. kpt. Bogdan Biedka – dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzozowie.

Omówił on zasady bezpieczeństwa pożarowego i sposoby zabezpieczenia przed innymi zagrożeniami. Zwrócił szczególną uwagę na temat  tlenku węgla: omówił proces jego powstawania, objawy do internetu strażzatrucia oraz sposób postępowania w przypadku ich wystąpienia. Zaprezentował ponadto zastosowanie czujnika tlenku węgla i podkreślił, że wyposażenie mieszkań w gaśnice może znacząco zwiększyć bezpieczeństwo domowników. Prelegent przybliżył zebranym także zasady zapobiegania pożarowi sadzy w przewodach kominowych budynków mieszkalnych oraz normy bezpiecznego postępowania podczas akcji gaśniczej. W końcowej części wykładu poruszył temat wypalania traw, omawiając na negatywne skutki tego zjawiska.  

 prelekcjaprelekcja straż

image_pdfimage_print