“Drogi do Niepodległej” – podsumowanie konkursu

Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości była uroczyście świętowana w całym kraju, a formy jej uczczenia miały różnorodny charakter. W naszej szkole zrodziła się inicjatywa zorganizowania Powiatowego Konkursu Plastycznego „Drogi do Niepodległej”. Był on adresowany do uczniów szkół ponadpodstawowych oraz starszych klas szkół podstawowych i gimnazjów z naszego powiatu. Patronat honorowy nad konkursem objął Starosta Brzozowski. 7 grudnia 2018 r. odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu. Jury, biorąc pod uwagę interpretację tematu i walory artystyczne prac, nagrodziło następujących uczniów:     

1 miejsce – równorzędnie –

Kinga Fiołek z Zespołu Szkół w Bliznem (opiekun Maria Zaremba),

Katarzyna Magusiak ze Szkoły Podstawowej we Wzdowie (opiekun Danuta Ziemiańska),

Zuzanna Stachura ze Szkoły Podstawowej w Grabownicy (opiekun Barbara Florczak),

Izabela Jakiel z Zespołu Szkół Budowlanych w Brzozowie (opiekun Halina Baran),

wyróżnienia –

Kamil Lewtak i Katarzyna Bryniarska ze Szkoły Podstawowej w Haczowie (opiekun Danuta Pelc).

Razem z dyrektorem szkoły zwycięzcom wręczyli dyplomy i nagrody zaproszeni goście: w imieniu Starosty Brzozowskiego Naczelnik Wydziału Oświaty, Rozwoju Regionalnego i Promocji Powiatu Magdalena Pilawska oraz Zygmunt Błaż – Starosta Brzozowski poprzedniej kadencji, obecnie radny Rady Powiatu.

Podczas spotkania wyróżniono także uczniów ZSB, którzy wykazali się fachową wiedzą i umiejętnościami w eliminacjach szkolnych: Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych oraz  Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia”.

W programie uroczystości był także czas na piosenki i chwilę poetyckiej refleksji. Zwieńczenie spotkania stanowił wykład naszego absolwenta dr. Krzysztofa Hajduka na temat tworzenia się administracji polskiej na terenie powiatu brzozowskiego u progu niepodległości. Pokłosiem konkursu jest okolicznościowy folder oraz wystawa prac, którą można oglądać w naszej szkole.

Fot. D. Supel

Zobacz zdjęcia

image_pdfimage_print