III Podkarpacki Turniej Glazurników Szkół Budowlanych

     22 maja 2015 r. w Zespole Szkół Zakładu Doskonalenia Zawodowego im. Tadeusza Kościuszki w Rzeszowie odbył się III Podkarpacki Turniej Glazurników Szkół Budowlanych  pod patronatem Prezesa Zarządu Zakładu Doskonalenia Zawodowego oraz firmy Greinplast Sp. z.o.o.

     Do Rzeszowa przyjechali młodzi fachowcy z 7 szkół naszego regionu kształcących w zawodzie monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie. Uczniowie tworzyli 2-osobowe zespoły, które miały za zadanie w pierwszej części turnieju wykorzystać swoją wiedzę teoretyczną w teście, zaś w części drugiej potwierdzić swoje umiejętności w praktyce – czyli po prostu wykonać określone zadanie. Zadanie, z pozoru łatwe, wymagało dokładności i staranności. Uczniowie na specjalnie przygotowanym podłożu mieli ułożyć płytki, przyciąć je do odpowiednich rozmiarów, ułożyć w konkretny wzór i przykleić do podłoża, po czym zaspoinować. Na wykonanie zadania mieli 3 godziny.

Nasi uczniowie Adrian Mrozek  i Piotr Mazur po bardzo wyrównanej rywalizacji zajęli V miejsce.

Zobacz zdjęcia

image_pdfimage_print