Kolejne warsztaty w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Krośnie

   W ramach współpracy z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Krośnie uczniowie klasy drugiej technikum budownictwa w dniu 14.11.2016 r. uczestniczyli w zajęciach z zakresu konstrukcji budowlanych zorganizowanych przez Zakład Budownictwa tej placówki.

    Wykład z teorii konstrukcji żelbetowych przeprowadził kierownik zakładu dr inż. Tomasz Pytlowany.

    Następnie młodzież wzięła udział w warsztatach pod kierunkiem mgr inż. Dariusza Lenia. Tematem zajęć były “Badania niszczące i nieniszczące belki żelbetowej i betonu.

   W ramach przeprowadzonych zajęć, uczniowie mieli możliwość w sposób praktyczny zaznajomić się z pracą konstrukcji żelbetowych poddanych różnym obciążeniom, doświadczyć ugięć, pęknięć i całkowitych zniszczeń tych elementów.

   Uczestnictwo w zajęciach, jak i cała placówka dydaktyczna, podobały się młodzieży, która zadeklarowała chęć udziału w kolejnej edycji warsztatów.

zobacz zdjęciafilm

image_pdfimage_print