KSIĄŻKA POD CHOINKĘ!

Przed nami najbardziej magiczny czas w roku! Jednym z podarunków, który najczęściej znajdujemy pod choinką, jest książka. Sprawdźcie zatem, jakie tytuły cieszą się w ostatnim czasie największą popularnością i idealnie sprawdzą się jako prezent.

Biografie znanych i lubianych postaci niezmiennie od wielu lat cieszą się dużym zainteresowaniem. Dzięki nim możecie znacznie lepiej poznać przeszłość największych osobistości w historii oraz odkryć nieznane dotąd fakty z ich życia. 

 1. Mike Tyson. Moja prawda / Michael Tyson, Larry Sloman
 2. Serca bicie. Biografia Andrzeja Zauchy / Katarzyna Olkowicz i Piotr Baran
 3. Beata Tyszkiewicz. Portret damy / Anna Augustyn-Protas
 4. Podróże na drugi kraniec świata. Dalsze przygody młodego przyrodnika / David Attenborough
 5. Żona pianisty / Halina Szpilman i Filip Mazurczak
 6. Woody Allen. A propos niczego. Autobiografia / Woody Allen

Czytanie to wciąż domena pań – potwierdzają to coroczne badania. Kobiety zdecydowanie najczęściej sięgają po literaturę obyczajową, która często oscyluje wokół tematów bliskim czytelniczkom, dzięki czemu dużo łatwiej zanurzyć się w taką lekturę. Godne polecenia: 

 1. Uśmiech losu / Katarzyna Michalak
 2. Złodziejki Świąt / Hanna Cygler
 3. Godzina zagubionych słów / Natasza Socha
 4. Księżniczka / Danielle Steele
 5. Zimowe serca / Anna Wolf
 6. Nowy podarunek / Krystyna Mirek

Fantastyka wciąż przyciąga grono czytelników, którzy z chęcią zagłębiają się w otchłań wyobraźni:

 1. Narrenturm / Boży bojownicy / Lux perpetua / Andrzej Sapkowski
 2. Słońce w mroku / Stephenie Meyer
 3. Stroiciel / Tomasz Trojanowski
 4. Trzynastka, Richard Morgan
 5. Mythos / Sephen Fry
 6. Dwór czarownic / Joanna Sękowska

Filmy, seriale, mały ekran, duży ekran, a nawet IMAX to wszystko wcześniej przed premierą (a w niektórych przypadkach po) miało swoją książkową wersję. To są pozycje, które wpadły w ręce autorów scenariuszy, producentów, reżyserów jeszcze wiele, wiele przed tym jak ich dzieła filmowe ukazały się w kinach.

 1. 25 lat niewinności Sprawa Tomka Komendy / Grzegorz Głuszak
 2. W obronie syna / William Landay
 3. Król / Szczepan Twardoch
 4. Tamta kobieta / Mary Kubica
 5. Rebeka / Daphne du Maurier
 6. Szukając Alaski / John Green

Biblioteka szkolna zaprasza również uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły do wypożyczenia książki pod choinkę, aby umilić sobie spędzenie świątecznego czasu.

image_pdfimage_print