Książki na święta!

Wielkimi krokami zbliża się czas świąt. W tym okresie głównie myślimy o innych, szukając idealnych prezentów dla najbliższych. Niewątpliwie książka jest najlepszym wyborem na prezent – prezent książkowy jest idealny dla każdego i w każdym wieku. Książkę można wręczyć każdemu bez względu na to, jakie relacje nas łączą. Dodatkowym plusem jest to, że z łatwością ją spakujecie, aby włożyć pod choinkę.

Książki na święta dla młodzieży

Czytanie wśród młodzieży coraz bardziej zyskuje na popularności. Bardzo chętnie sięgają po książki fantastyczne, które pokazują im świat w zupełnie innym wymiarze. Kryminały dla młodzieży to propozycja dla młodego czytelnika, który lubi wciągające, trzymające w napięciu powieści. Niezmiennie ogromnym zainteresowaniem młodzieży cieszą się książki o miłości. Romanse młodzieżowe ukazują cały wachlarz różnorodnych uczuć, fascynujących młodych czytelników postaci, które doświadczają w powieściach problemów i dylematów, z którymi nastolatkowie mogą się utożsamiać. Książka to najbardziej uniwersalny prezent. 

A jakie są najlepsze książki na święta dla młodzieży? Zdecydowanie nie te przypominające szkolne lektury. Idealna książka dla młodzieży musi być ciekawa, wciągająca i poruszać tematy bliskie nastolatkom.

Oto propozycje książek na święta dla młodzieży:

 1. Wybacz mi- Paulina Bronisz
 2. The Kissing Booth – Beth Reekles
 3. Opowiem o tobie gwiazdom- Edyta Prusinowska
 4. Nasze wszystkie światła – Jamie McGuire
 5. Tego nie mogę ci powiedzieć – Justyna Sznajder 
 6. Wybrańcy- Weronika Roth
 7. Hopeless – Colleen Hoover
 8. Cień i kość – Leigh Bardugo
 9. Serce czasu. Niewidzialne miasto – Monika Peetz
 10. Paradisde Project. Pozory mylą – Mirjam Mous
 11. Trzy kroki od siebie – Rachael Lippincott, Mikki Daughtry, Tobias Laconis
 12. Wybrańcy – Wernika Roth
 13. Gra o świat – Neal Shusterman
 14. Dom stu szeptów – Graham Masterton
 15. Azyl – Karen Lynch

Magiczny czas świąt i długie zimowe wieczory to idealna pora na nadrobienie zaległości literackich. Wystarczy znaleźć idealną publikację na ten świąteczny nastrój dla siebie lub sprawić prezent najbliższym, wręczając im najlepszą książkę na święta. Jaka powinna być najlepsza książka na święta? Z pewnością powinna zawierać ponadczasowe treści i poruszać tematy bliskie czytelnikom. Dobra książka na święta powinna być wciągająca i poruszająca. Najlepsza książka to taka, która wypełni czas i nie pozwala odłożyć jej na zbyt długo na półkę.

biblioteka szkolna

image_pdfimage_print