Odszedł od nas Ks. Infułat Julian Pudło.

W dniu 27 marca br., o godzinie 13:00 odszedł do domu Pana Ks. Infułat Julian Pudło. Miał 94 lata.

Ostatni raz mieliśmy zaszczyt gościć go na złotym jubileuszu naszej szkoły w 2009 r. Przemawiając wówczas do licznego grona absolwentów i uczniów, jako jedyny dostał od zgromadzonych owacje na stojąco.

“Obecny rok obfituje w jubileusze – mówił wówczas Ks. Infułat. – Powstanie tej szkoły, na tamte czasy to był cud. Ściągnęła w swoje progi młodych ludzi żądnych wiedzy. Nie zawsze byli wspaniale ubrani i nie zawsze mieli pieniądze na PKS, ale mieli dobre serca i otwarte umysły. Ta szkoła wychowuje człowieka tak, by radził sobie w życiu, nie tylko tym zawodowym. W dzisiejszych czasach jest wielka tęsknota za dobrym człowiekiem. Naszej przyszłości nie zmieni ani Bruksela ani Traktat Lizboński. Tego może dokonać tylko dobre serce. Bądźcie więc dobrzy jak chleb.”

Dziękujemy za wielką mądrość i duchowe wsparcie!

Odszedł Przyjaciel, Kapłan, Wychowawca, Autorytet.

Cześć Jego pamięci!

 

image_pdfimage_print