Podkarpacki Turniej Glazurników Szkół Budowlanych

       25 maja 2018 roku uczniowie naszej szkoły Bartłomiej Sieńczak i Bartłomiej Tomoń z  kl. III c uczestniczyli  w VI Podkarpackim Turnieju Glazurników Szkół Budowlanych.

      Konkurs został zorganizowany pod patronatem Prezesa Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Rzeszowie i firmy Greinplast Sp. z.o.o. W zawodach wzięły udział drużyny uczniów kształcących się w zawodzie monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie z 8 szkół województwa podkarpackiego.

      Turniej podobnie jak w latach ubiegłych składał się z części pisemnej i praktycznej. Zawodnicy rozwiązywali indywidualnie test, a następnie wykonywali w zespole dwuosobowym fragment okładziny z płytek ceramicznych na przygotowanym stanowisku pracy. Uczniowie biorący udział w zawodach musieli wykazać się dobrą znajomością zagadnień z zakresu robót posadzkarskich i okładzinowych oraz wysokim poziomem opanowania umiejętności praktycznych. Płytki należało odpowiednio rozmierzyć, przyciąć pod kątem, dopasować, przykleić do podłoża i zaspoinować,. Oceniano także precyzję obróbki krawędzi i dopasowanie poszczególnych elementów, ogólne wrażenia estetyczne oraz przestrzeganie przepisów BHP podczas wykonywanych prac.

       W skład Komisji konkursowej weszli przedstawiciele firmy Greinplast  i Stowarzyszenia Specjalistów Robót Wykończeniowych.  Dla zwycięzców przewidziano cenne nagrody ufundowane przez firmę Greinplast Sp. Z.o.o.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki.

Turnieje budowlane podnoszą jakość kształcenia. Dzięki współzawodnictwu uczniowie obserwują i porównują swoje umiejętności z rówieśnikami z innych szkół.

zobacz zdjęcia

Leszek Gierlach

image_pdfimage_print