Podziękowanie Prezydenta RP za udział w akcji Narodowe Czytanie

Miło nam poinformować, że za udział w tegorocznej edycji Narodowego Czytania nasza szkoła otrzymała od Prezydenta RP Andrzeja Dudy okolicznościowy egzemplarz „Nowel polskich”, flagę oraz specjalne podziękowanie. W liście czytamy m.in.:

Szanowni Państwo!

Serdecznie dziękuję za współtworzenie tegorocznej odsłony akcji Narodowego Czytania (…). Ósme Narodowe Czytanie ukazało niezwykłe bogactwo Państwa pomysłów na wspólną lekturę „Nowel polskich”, a zaangażowanie wszystkich organizatorów w ogromnym stopniu przyczyniło się do jeszcze lepszego poznania klasyki polskiej literatury. Bardzo się cieszę, że te wspaniałe utwory, które wspólnie przeczytaliśmy, połączyły tak wielu Polaków i przyniosły dużo radości czytelnikom w różnym wieku (…).

Raz jeszcze składam gorące podziękowania Państwu oraz wszystkim osobom, które wsparły akcję Narodowego Czytania i uczestniczyły w jej realizacji. Niech wyrazem mojej wdzięczności będzie dołączony do listu okolicznościowy egzemplarz „Nowel polskich”, wzbogacony ilustracjami przygotowanymi specjalnie z myślą o tegorocznej akcji. Mam nadzieję, ze ta publikacja przyniesie Państwu wiele ciekawych refleksji.

Z wyrazami szacunku i sympatii

Andrzej Duda

image_pdfimage_print