Podziękowanie Prezydenta RP za udział w Narodowym Czytaniu

Miło nam poinformować, że nasza szkoła otrzymała od Prezydenta RP Andrzeja Dudy specjalne podziękowanie oraz okolicznościowy egzemplarz ,,Moralności pani Dulskiej” za udział w tegorocznej edycji Narodowego Czytania. W liście czytamy m.in.:

Szanowni Państwo!

Serdecznie dziękuję za współtworzenie Narodowego Czytania 2021.  (…) Podczas tegorocznej odsłony akcji po raz kolejny wykazali się Państwo niezwykłą inwencją. „Moralność  pani Dulskiej” czytana była na wiele oryginalnych sposobów, a każdy z nich potwierdził znaczenie i żywotność tego utworu. Kanon polskiej literatury ponownie nas wszystkich zjednoczył. Wspólne czytanie znowu pokazało, że w naszych wybitnych dziełach literackich ugruntowane zostały uniwersalne wartości. I że wszyscy lubimy do tych lektur wracać, bo są mądre, świetnie napisane i wciąż przynoszą dużo satysfakcji czytelnikom.

Raz jeszcze bardzo dziękuję za Państwa uczestnictwo w akcji Narodowego Czytania. Niech wyrazem tej wdzięczności będzie okolicznościowy egzemplarz „Moralności pani Dulskiej”. Niech dołączona książka ożywi wspomnienia i pozwoli na nowo przeżyć dobry czas z tym znakomitym utworem.

Z wyrazami szacunku i sympatii

Andrzej Duda

 

 

image_pdfimage_print