Spotkanie autorskie z Anną Ziembą-Lonc

Jesień to pora sprzyjająca poezji. 22 listopada 2017 roku uczniowie naszej szkoły spotkali się z poetką Anną Ziembą-Lonc.

Spotkanie realizowane w ramach działań Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa zostało zorganizowane we współpracy z Biblioteką Pedagogiczną i odbyło się w jej siedzibie.

Anna Ziemba-Lonc od wielu lat jest członkinią Stowarzyszenia Kulturalnego  „Dębina” w Krościenku Wyżnem, aktywnie działa w Stowarzyszeniu Literackim Nauczycieli w Krośnie i współtworzy Ruch Poetycki „Zgrzyt”. Jej wiersze ukazywały się w prasie oraz kilkunastu antologiach i almanachach poetyckich. W ubiegłym roku opracowała antologię Notes poetycki z udziałem 66 autorów z całej Polski. Jest laureatką wielu konkursów poetyckich, w tym również ogólnopolskich. Wydała tomiki wierszy We wszystkich kolorach tęczy (2014) oraz Czyjeś życie (2016).

Poetka przedstawiła młodzieży najważniejsze etapy swojej drogi twórczej, ilustrując je recytacją wybranych wierszy. Zaprezentowała utwory dotykające problematyki egzystencjalnej, niekiedy bardzo osobiste i wzruszające. Dzięki temu spotkaniu uczniowie mieli okazję poznać tajniki poezji, a klimat listopadowego dnia sprzyjał wyciszeniu i poetyckiej refleksji.

Zobacz zdjęcia     

 Aneta Górniak

Halina Baran

                                                                             

     https://1.bp.blogspot.com/-a1WononzbnE/V_qNZXZuhGI/AAAAAAAAC54/5m0ftlbtYJgSd_gPM1CjH7xYyy2HkHTYgCLcB/s1600/14643028_1118993788181931_555762898_n.jpg

image_pdfimage_print