Sukces w Turnieju Budowlanym „Złota Kielnia”

Turniej Budowlany „Złota Kielnia” to jeden z najstarszych konkursów w Polsce weryfikujący wiedzę i umiejętności praktyczne uczniów szkół zawodowych/branżowych kształcących w zawodach budowlanych. Formuła konkursu jest zbliżona do zewnętrznych egzaminów zawodowych, co pozwala uczestnikom sprawdzić swoje przygotowanie do podjęcia pracy w zawodzie.

W tegorocznej XLVIII edycji turnieju w całym kraju na etapie szkolnym startowało ponad 2,5 tysiąca uczniów w siedmiu kwalifikacjach. Na etapie okręgowym wyłoniono 42 uczestników, którzy w dniach 13.02-15.02.2019 r. rywalizowali w finale centralnym w Poznaniu. Pierwszego dnia rozwiązywali test, kolejnego – wykonywali zadanie praktyczne w swojej kwalifikacji.

W gronie najlepszych znaleźli się nasi uczniowie z Branżowej Szkoły I stopnia: Krzysztof Rogoz (montaż systemów suchej zabudowy) i Michał Rzepka (wykonywanie robót posadzkarsko-okładzinowych). Każdy z nich w swojej kwalifikacji wywalczył czwarte miejsce. Laureaci „Złotej Kielni” nie tylko otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, ale także zostali zwolnieni z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie.

Do konkursowych zmagań uczniów przygotowywali nauczyciele przedmiotów zawodowych: Agnieszka Janocha, Marian Filak i Leszek Gierlach.

Serdecznie gratulujemy!

Szczegółowe informacje na temat finału centralnego Turnieju Budowlanego “Złota Kielnia” można znaleźć na stronie: http://turniejbudowlany.edu.pl/

Zobacz zdjęcia

image_pdfimage_print