Uczniowie uczcili pamięć Żołnierzy Wyklętych.

             Grupa 14 uczniów kształcących się w zawodzie technik geodeta w Zespole Szkół Budowlanych w Brzozowie wraz z nauczycielami: Arturem Szpakiem, Tomaszem Kaczkowskim i Mirosławem Prodziewiczem uczestniczyła w biegu pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”.

             Już od 4 lat fundacja „Wolność i Demokracja” koordynuje organizację takich biegów w całej Polsce. W tym roku w akcji uczestniczyło 160 miast i około 40 tysięcy biegaczy. Nasz bieg odbył się w niedzielę 28 lutego w Rymanowie Zdroju. Część uczestników biegła na symbolicznym dystansie 1963 m (rok śmierci ostatniego żołnierza wyklętego), a część w biegu na 5 km. Trudne warunki terenowe- 2, 5 km pod górkę- sprawiła, że nie wszystkim udało się ukończyć ten dystans. Każdy z uczestników biegu otrzymał pamiątkowy medal i okolicznościową koszulkę z wizerunkiem żołnierza wyklętego. Dla młodych uczestników, oprócz walorów sportowych bieg był świetną lekcją historii. Młodzież poznała te elementy naszej przeszłości, o których jeszcze niedawno niewiele się mówiło. Brawo młodzi geodeci.

W biegu uczestniczyli uczniowie klasy 3 TB2-  Kamil Pankowski, Przemysław Florek, Michał Jabłoński,  Arkadiusz Kwolek, Michał Łobodziński, Janusz  Malek, Konrad Zieliński, Albert Szczepek, Piotr Szuba, Kamil Szerszeń, Dawid Szewczyk, Artur Gierlach, Rafał Nowicki, Damian Częczek, Mateusz Szafran.

 

Zdjęcia z biegu.

Więcej informacji na temat biegu, film i zdjęcia.

Zdjęcia.

image_pdfimage_print