V Podkarpacki Turniej Budowlany Monterów Systemów Suchej Zabudowy

W Zespole Szkół Zakładu Doskonalenia Zawodowego im. T. Kościuszki w Rzeszowie 7 lutego 2020 r. odbył się w V Podkarpacki Turniej Budowlany Monterów Systemów Suchej Zabudowy pod patronatem Prezesa Zarządu Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Rzeszowie i firmy RIGIPS Saint Gobain. W zawodach rywalizowały drużyny z  9 szkół z terenu Podkarpacia. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy drugiej Szkoły Branżowej I stopnia: Łukasz Drążek i Jakub Tomoń. Turniej składał się z dwóch części – teoretycznej i praktycznej. Uczniowie indywidualnie rozwiązywali testy, a następnie w dwuosobowych zespołach  wykonywali zadanie praktyczne na przygotowanych stanowiskach pracy. Trzeba było się wykazać nie tylko wiedzą, ale też wysokim poziomem umiejętności zawodowych, starannością i precyzją. Ocenie podlegały: wykonanie fragmentu systemu suchej zabudowy zgodnie z dokumentacją, precyzja obróbki krawędzi i dopasowanie poszczególnych fragmentów, ogólne wrażenia estetyczne oraz przestrzeganie przepisów BHP podczas wykonywanych prac. Przedstawiciel firmy RIGIPS Saint Gobain  Marek Bieniasz, którzy przygotował zadania, bardzo wysoko ocenił poziom przygotowania wszystkich uczniów do turnieju. Nasi reprezentanci w wyniku rywalizacji uplasowali się tuż za podium. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki ufundowane przez firmę RIGIPS Saint Gobain.

Zobacz zdjęcia.

Zobacz film.

Leszek Gierlach

image_pdfimage_print