V Podkarpacki Turniej Glazurników Szkół Budowlanych

           W dniu 26 maja 2017 r. w Zespole Szkół Zakładu Doskonalenia Zawodowego im. Tadeusza Kościuszki w Rzeszowie zorganizowany został V Podkarpacki Turniej Glazurników Szkół Budowlanych. W zawodach wzięły udział drużyny uczniów kształcących się w zawodzie monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie. Rywalizowała młodzież z 8 szkół z województwa podkarpackiego. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie Sebastian Gołąb i Hubert Dobosz, którzy zajęli IV miejsce.

         V Podkarpacki Turniej Glazurników Szkół Budowlanych składał się z dwóch części: pisemnej i praktycznej, do których zadania przygotowali przedstawiciele firmy Greinplast.  Zawodnicy w pierwszej części teoretycznej musieli się wykazać wiedzą zawodową z zakresu robót posadzkarskich i okładzinowych, rozwiązując test multimedialny. Część praktyczna polegała na wykonaniu fragmentu okładziny ceramicznej z płytek według określonego wzoru w zespole dwuosobowym na przygotowanym stanowisku pracy. Zadanie wymagało dużych umiejętności, staranności i precyzji. Płytki należało odpowiednio rozmierzyć, przyciąć pod kątem, dopasować, przykleić do podłoża i zaspoinować. W skład komisji konkursowej weszli przedstawiciele firmy Greinplast i Stowarzyszenia Specjalistów Robót Wykończeniowych. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki od firmy Greinplast i Montolit.                                                                                  

inż. Leszek Gierlach

zobacz zdjęcia

dyplom

image_pdfimage_print