Warsztaty projektowe na Uniwersytecie Rzeszowskim

        W dniu 23 listopada 2017 r. uczniowie klasy III TB2 uczestniczyli w warsztatach projektowych zorganizowanych przez Zakład Architektury Krajobrazu Wydziału Biologiczno – Rolniczego Uniwersytetu Rzeszowskiego w Rzeszowie.

      Szkolenie podzielone było na dwie części. Na początku odbył się krótki wykład dotyczący zasad kompozycji, nurtów geometrycznych i swobodnych, aspektów widokowych oraz inspiracji  projektowych w architekturze krajobrazu.
      Kolejnym etapem były warsztaty projektowe zorganizowane w 2-osobowych grupach. Uczniowie mieli za zadanie opracować projekt kompozycji ogrodu na podstawie wybranego dzieła malarskiego, dysponując pomocami dydaktycznymi w postaci rzutu działki, kalki, kredek, flamastrów, linijki i ołówka. Ta część zakończyła się prezentacją poszczególnych prac na forum klasy.
     Drugą część warsztatów uczniowie spędzili w sali komputerowej, zapoznając się z podstawami projektowania w programach graficznych takich jak: AutoCAD, Dataflor, Gimp, Inkscape, Vektorworks oraz Google SketchUp.
     Podczas kilkugodzinnego wykładu uczniowie chętnie projektowali niewielkie założenia krajobrazowe oraz tworzyli pod okiem dr inż. arch. kraj. Marty Gargały-Polar wizualizacje komputerowe stworzonych przez siebie ogrodów.   
     Kończąc 5-godzinne warsztaty, uczniowie wzbogacili się o wiedzę z zakresu zasad projektowania i kompozycji przestrzeni ogrodowej, która pozwoli im w przyszłości zostać efektywnymi i wrażliwymi na piękno natury projektantami zieleni.

 zobacz zdjęcia

image_pdfimage_print