XXI WOJEWÓDZKI RAJD SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH Jabłonki ‘2017

         W dniach 19-20 października 2017 r. odbył się już kolejny XXI WOJEWÓDZKI RAJD SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH Jabłonki ‘2017.

Młodzież wędrowała tym razem czarnym szlakiem z Cisnej przez Dołżycę na Łopiennik (1069 m n.p.m.). Następnie zeszliśmy do Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Jabłonkach, gdzie mieliśmy nocleg. Wieczorem przy ognisku śpiewaliśmy piosenki turystyczne i piekliśmy kiełbaski. Przemierzając wyznaczoną trasę, podziwialiśmy piękne krajobrazy i słuchaliśmy z uwagą pana przewodnika Wojciecha Krukara, który przybliżał nam zawiłą historię Bieszczadów.

         W rajdzie uczestniczyło 14 uczniów z Liceum Ogólnokształcącego z Rymanowa pod opieką Wojciecha Krukara, 10 uczniów z Zespołu Szkół Budowlanych w Brzozowie pod opieką Mariana Soczka oraz 7 uczniów z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Brzozowie pod opieką Agnieszki Wójcik. Organizatorami rajdu były Szkolne Koła Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych działające w ZSB i ZSE w Brzozowie.

         Sponsorami rajdu byli: Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, WFOŚ i GW w Rzeszowie, Dyrektor ZSB w Brzozowie, ZO PTSM w Krośnie, Cukiernia Pana Wacława Bieńczaka z Brzozowa.

Dziękujemy bardzo sponsorom za udzielone wsparcie.

Marian Soczek

zobacz zdjęcia

image_pdfimage_print