Zwycięstwo w turnieju piłki koszykowej

      W dniu 23.10.2015 r. w Zespole Szkół Budowlanych w Brzozowie odbył się Turniej Koszykówki Chłopców o Puchar Starosty Brzozowskiego.

                                                                                                                                                                        2          W turnieju wzięły udział drużyny brzozowskich szkół ponadgimnazjalnych: Zespołu Szkół Ogólnokształcących, Zespołu Szkół Ekonomicznych, Gospodarzy oraz Gimnazjum w Jasionowie. Turniej został rozegrany systemem „każdy z każdym”. W pierwszym meczu zmierzyła się drużyna ZSB i ZSE. Po zaciętej walce spotkanie zakończyło się zwycięstwem ZSB (21:15). W drugim meczu spotkały się drużyny brzozowskiego ZSO i Gimnazjum w Jasionowie. Mecz miał wyrównany charakter, jednak zwycięstwo odniosła drużyna ZSO (19:12). W pozostałych meczach zespoły ZSB i ZSE bardzo łatwo radziły sobie z przeciwnikami. ZSE zwyciężył kolejno z ZSO (43:3) i z Gimnazjum Jasionów (54:17), natomiast gospodarze odnieśli zwycięstwo z ZSO (42 :15) i Gimnazjum Jasionów (41: 24).
     Końcowe wyniki turnieju kształtują się następująco:
I miejsce – Zespół Szkół Budowlanych,
II miejsce – Zespół Szkół Ekonomicznych,
III miejsce – Zespół Szkół Ogólnokształcących,
IV miejsce – Gimnazjum w Jasionowie.

  35_edytowany-1

     Podczas turnieju wyłoniono najlepszego zawodnika, którym został Kamil Barański – uczeń ZSB. Ponadto w trakcie zawodów zostały rozegrane dwa konkursy: rzut za 3 punkty oraz rzut z połowy. Bezkonkurencyjny okazał się uczeń zwycięskiej szkoły – Patryk Sajdak.
     Po zakończonych zawodach dyplomy, puchary oraz statuetki ufundowane przez Starostę Brzozowskiego wręczyli: Piotr Tasz – Naczelnik Wydziału Oświaty, Rozwoju Regionalnego i Promocji Powiatu oraz Jan Prejsnar – Dyrektor Zespołu Szkół Budowlanych.1
    

Drużyny wystąpiły w składach:

ZSB: Patryk Sajdak, Kamil Barański, Adrian Herbut, Piotr Rachwał, Damian Dobosz, Mateusz Jakiel, Albert Szczepek; Opiekun – Łukasz Pelc;

ZSE: Bartłomiej Smoleń, Jakub Korfanty, Wojciech Szelest, Michał Świder, Artur Kudła, Mateusz Walczak, Kamil Żak, Rafał Żyłka, Paweł Ścibor, Piotr Ścibor, Paweł Szmyd, Dominik Szałajko, Karol Wojtoń, Marcin Trzciński; Opiekun – Bogusław Lidwin;
ZSO: Karol Irzyk, Jakub Jamrugiewicz, Dawid Mazur, Wojciech Nogaj, Kacper Bryś, Mateusz Bania, Artur Piątek; Opiekun – Artur Cyparski;
ZS Jasionów: Filip Rozum, Dawid Wójcik, Szymon Błaż, Mateusz Radzik, Michał Zawada, Michał Siwak, Kacper Ziembicki; Opiekun – Włodzimierz Pelczar.
Zawody sędziowali: Klaudia Florek z Jasionowa i Włodzimierz Pelczar z Rymanowa.

Zobacz zdjęcia

image_pdfimage_print