I Podkarpacki Turniej Budowlany Monterów Systemów Suchej Zabudowy

          W dniu 5 lutego 2016 r. w Zespole Szkół Zakładu Doskonalenia Zawodowego im. Tadeusza Kościuszki w Rzeszowie zorganizowano I Podkarpacki Turniej Budowlany Monterów Systemów Suchej Zabudowy pod patronatem Prezesa Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Rzeszowie i firmy RIGIPS Saint Gobain.
       W zawodach wzięły udział drużyny uczniów kształcących się w zawodzie monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie. Rywalizowało 9 szkół z województwa podkarpackiego. Turniej składał się z dwóch części. Zawodnicy w pierwszej części teoretycznej musieli wykazać się wiedzą zawodową, rozwiązując test z zakresu znajomości systemów suchej zabudowy. Po krótkiej przerwie, w drugiej części zawodów, zespoły dwuosobowe z poszczególnych szkół wykonywały zadanie praktyczne według określonego wzoru, na przygotowanych stanowiskach pracy. Zadanie wymagało dużych umiejętności, staranności i precyzji. Uczniowie musieli odpowiednio przygotować obróbkę materiału, dopasować poszczególne elementy systemu suchej zabudowy tak, aby dokładnie wykonać element według załączonej dokumentacji. Choć zadanie nie było łatwe, wszyscy uczestnicy poradzili sobie z nim. Komisja konkursowa składająca się z przedstawicieli firm budowlanych, przy ocenie brała pod uwagę: wykonanie fragmentu systemu suchej zabudowy zgodnie z dokumentacją i z zasadami sztuki budowlanej, precyzję obróbki krawędzi i dopasowanie poszczególnych fragmentów, ogólne wrażenia estetyczne oraz przestrzeganie przepisów BHP podczas wykonywanych prac.
W turnieju rywalizowali uczniowie z następujących szkół:
1. Zespół Szkół Technicznych i artystycznych w Lesku
2. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 i Centrum Kształcenia Praktycznego w Tarnobrzegu
3. Zespół Szkół Budowlanych im. Króla Kazimierza Wielkiego w Jaśle
4. Zespół Szkół Zawodowych nr 1 im. Jana Pawła II w Dębicy
5. Zespół Szkół Budowlanych im. Tadeusza Kościuszki w Brzozowie
6. Zespół Szkół Budowlanych im. Żołnierzy AK w Mielcu
7. Miejski Zespół Szkół nr 5 w Krośnie
8. Zespół Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących im. Króla Kazimierza Wielkiego w Jarosławiu
9. Zespół Szkół ZDZ im. Tadeusza Kościuszki w Rzeszowie
          Naszą szkołę reprezentowało dwóch uczniów klasy IIc: Sebastian Gołąb i Skiba Mateusz.
         Turniej okazał się bardzo wyrównany a wszyscy uczestnicy wykazali się wysokim poziomem wiedzy teoretycznej i umiejętnościami praktycznymi. Nasi uczniowie nie zdobyli czołowych miejsc, ale dzielnie rywalizowali, mieli okazję porównać się ze swoimi rówieśnikami i na pewno zdobyli cenne doświadczenie.

 

 

image_pdfimage_print