IV Podkarpacki Turniej Glazurników Szkół Budowlanych w Zespole Szkół ZDZ w Rzeszowie

          W dniu 13 maja 2016 r. w Zespole Szkół Zakładu Doskonalenia Zawodowego im. Tadeusza Kościuszki w Rzeszowie zorganizowany został IV Podkarpacki Turniej Glazurników Szkół Budowlanych pod patronatem Prezesa Zarządu Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Rzeszowie i firmy Greinplast Sp. z.o.o.   W turnieju wzięli udział uczniowie kształcących się w zawodzie monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie. Rywalizowało 8 szkół z województwa podkarpackiego:
*  Zespół Szkół Technicznych i Artystycznych w Lesku,
*  Zespół Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących im. Króla Kazimierza Wielkiego w Jarosławiu
*  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Stalowej Woli,
*  Miejski Zespół Szkół nr 5 w Krośnie,
*  Zespół Szkół Zawodowych nr 1 im. Jana Pawła II w Dębicy,
*  Zespół Szkół Budowlanych im. Tadeusza Kościuszki w Brzozowie,
*  Zespół Szkół Budowlanych im. Żołnierzy AK w Mielcu
*  Zespół Szkół ZDZ im. Tadeusza Kościuszki w Rzeszowie.
        IV Podkarpacki Turniej Glazurników Szkół Budowlanych składał się z dwóch części: pisemnej i praktycznej, do których zadania przygotowali przedstawiciele firmy Greinplast. Zawodnicy w pierwszej części teoretycznej musieli się wykazać wiedzą zawodową z zakresu robót posadzkarskich i okładzinowych, rozwiązując indywidualnie test zawierający 30 zadań. Część praktyczna polegała na wykonaniu fragmentu okładziny ceramicznej z płytek według określonego wzoru. Zadanie wymagało dużych umiejętności, staranności i precyzji. Płytki należało odpowiednio przyciąć , dopasować, przykleić do podłoża i zaspoinować.
       Przy ocenie prac brano pod uwagę: wykonanie okładziny zgodnie z dokumentacją i z zasadami sztuki budowlanej, precyzję obróbki krawędzi i dopasowanie poszczególnych elementów, ogólne wrażenia estetyczne oraz przestrzeganie przepisów BHP podczas wykonywanych prac. Dla uczestników przewidziano cenne nagrody ufundowane przez firmę Greinplast. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki od firmy Greinplast i Montolit.
       Wyniki IV Podkarpackiego Turnieju Glazurników Szkół Budowlanych:
I miejsce Zespół Szkół Zakładu Doskonalenia Zawodowego im. Tadeusza Kościuszki w Rzeszowie,
II miejsce Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Stalowej Woli
III miejsce Zespół Szkół Budowlanych im. Żołnierzy AK w Mielcu.
V miejsce Zespół Szkół Budowlanych im. Tadeusza Kościuszki w Brzozowie.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy IIIc: Balawajder SławomirCichoń Paweł.

1 3 4

 

image_pdfimage_print