„Nauczyciel i uczeń po obu stronach ekranu” – szkolenie dla nauczycieli

W dniach 19-20 października 2021 r. w naszej szkole odbyło się szkolenie w ramach projektu „Nauczyciel i uczeń po obu stronach ekranu” – transformacja cyfrowa szkół w czasach pandemii – INTERREG 2021. Wzięło w nim udział 15 nauczycieli z Zespołu Szkół Budowlanych i Zespołu Szkół Ekonomicznych w Brzozowie.

Prowadzone przez trenerów stowarzyszenia „Miasta w Internecie” szkolenie dostarczyło uczestnikom wiedzy na temat różnych narzędzi z zakresu technologii informacyjno-komunikacyjnej, które można wykorzystać do wzbogacenia procesu edukacyjnego. Nauczyciele zostali zapoznani z platformami internetowymi umożliwiającymi prowadzenie zajęć w środowisku wirtualnym, przetestowali możliwości aplikacji do tworzenia quizów i testów oraz poznali serwisy umożliwiające tworzenie i dystrybucję materiałów multimedialnych dla uczniów.

 

image_pdfimage_print