Rajd nordic walking

           W dniu 28.09.2017 r. w Zespole Szkół Budowlanych odbył się rajd nordic walking, który został zorganizowany, by promować zdrowy styl życia i zachęcić młodzież do takiej formy aktywności fizycznej.

 

W rajdzie uczestniczyło 12 osób. Przed wyruszeniem na 13-kilometrową  trasę Brzozów – Brzozów Zdrój – Orzechówka – Brzozów pod czujnym okiem nauczycielek wychowania fizycznego została przeprowadzona rozgrzewka z kijami. Grupa szła oznaczonymi ścieżkami do nordic walking. Podczas marszu młodzież zapoznała się z tablicami zawierającymi propozycje ćwiczeń z kijami. Pogoda nam sprzyjała, więc humory były świetne. Wszyscy znakomicie poradzili sobie z dystansem. Na koniec rajdu rozpaliliśmy ognisko i upiekliśmy kiełbasę, aby mieć siły na powrót do szkoły. Ta forma rekreacji bardzo spodobała się młodzieży i wiosną chętnie powtórzymy taki marsz.

                            A. Supel   A. Śnieżek

zobacz zdjęcia

image_pdfimage_print